/>vol. 6.  "Budoucnost" 8. 6. 2017


DŮM LIKO NOE – BUDOVA BUDOUCNOSTI

JAKUB LERCH – FESTIVAL NULTÉ GENERACE

ČTVRTÁ VLNA – FEMINISTICKÁ NEZÁVISLÁ ORGANIZACE

NATÁLIE MARTÍNKOVÁ – MOLEKULÁRNÍ GENETIKA

OLGA ŠTREJBAROVÁ – JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

PETR KOUBSKÝ – DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE

STANISLAV ČABAN - REKOLA

STUDENTI ATELIÉRU HENRY HANSON – BUDOUCNOST JIHLAVY

TEREZA LIŠKOVÁ – MAGAZÍN MATERIAL TIMES

MILOŠ PODAŘIL - JIHLAVSKÁ ASTRONOMICKÁ SPOLEČNOSTvol. 5.  "Narozeninová" 1. 4. 2017


Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova Pechakucha vol.5 Narozeninova
Autor fotografií: Adam Hruška

DANIELA HAUBERTOVÁ (fotografie)

DIZEN (grafické studio)

JAKUB ZAJÍC a kol. (nadšenci)

KVAS (kulturní a vzdělávací projekty)

MICHAELA PACHEROVÁ (urbex jinak)

MILAN KOLÁŘ (sv. Martin v Jihlavě)

PETR KOPL (komiksový kreslíř)

PETR KOVÁŘ (kniha To bych zvládl taky)

TEAM-EXIT (úniková hra Jihlava)

TOMÍK MAREK (skateboarding)vol. 4.  "Pátek 13." 13. 1. 2017


Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13. Pechakucha vol.4 Patek 13.
Autor fotografií: Adam Hruška

DAVID BÖHM (moderní dřevostavby)

FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA

JAROSLAV ZELEVÝ (darování kostní dřeně)

JOSEF SKLENÁŘ A JIŘÍ PYKAL (biofarma Sasov)

MARTIN JIROUŠEK (film, kniha / horor)

PETR KOVÁŘ A KOL. (kniha To bych zvládl taky)

PO VLASTNÍ OSE (cestovatelé)

TOMÁŠ VOVSÍK (brikoláž)

VÁGUS.CZ (bulvární lifestyle magazín)

ZOO JIHLAVAvol. 3.

 "Lesy louky pole lán" 17.10.2016


Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3 Pechakucha vol.3
Autor fotografií: Adam Hruška

PAVEL HNILIČKA ARCHITEKTI (urbanismus)
Projekt Horní Rantířov je nově navrženou částí obce ležící podél komunikace spojující Rantířov s Jihlavou. Hranici nové zástavby vedeme s ohledem na terén tak, že tvoří měkkou křivku. Hranici vůči polím nastavujeme zahradami, které vytvoří měkký a přirozený přechod. Náplní lokality bude bydlení v rodinných domech se zahradou s doplněním drobné vybavenosti a služeb. Konceptem projektu je oživit tradiční model zástavby české vesnice s návsí a rohovým zastavěním pozemku. Umístění domu na hranici pozemku lépe využívá pozemek a poskytuje zahradě intimitu, která se při solitérní zástavbě vytrácí.
uzemní studie Rantířov

MATĚJ ŠAŠEK (sedláci)
Na webu je nenajdete, ale jsou všude kolem vás – sedláci. Architekti krajiny s pluhy a stády krav. Matěj Šašek (1983) člen 5. generace statkářů z Rantířova vám na fotografiích z rodinného alba ukáže, jak vývoj v zemědělství za sto let proměnil českou krajinu.

JEDUNAMEDU (včelařství)
Včelaření je pro nás koníček. Jsme tři kamarádi, kteří se v roce 2013 rozhodli, že si založí společná včelstva. Včelnice máme u lesů nebo přímo ve městech, proto je náš med tak kvalitní. Stačíme dvakrát do roka na jaře květový a koncem léta lesní. Letos byl dobrý rok, takže medu je dostatek. Což je moc dobře, protože v zimě se bude hodit. Včelaření můžeme všem doporučit je to krásný uklidňující a všem prospěšný koníček.

ONDŘEJ KOUDELKA (landart & stone balancing)
Věnuje se již několik let landartu a stone balancingu převážně v okolí Žirovnice, kde žije, ale i na mnoha místech naší republiky. Galerií a ateliérem je mu samotná příroda a krajina, ve které tvoří. A je ovlivněn Andym Goldsworthym a také samotnou přírodou a jejími kreacemi. Tvoří hlavně venku v přírodě pro sebe a pro samotnou tvorbu a také pro ty lidi, kteří jeho dílka potkají na procházkách, či houbách a řeknou: „Co to tady je? Kdo a jak to udělal? Nebo do pr…co to má znamenat?“

PETR LEMBERK (fotografie)
Vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích obor matematika – fyzika. Po desetileté praxi ve školství již deset let fotografuje pro MF DNES a iDNES . Od amatérských začátků rád fotografuje přírodu. Jeho práce byla oceněná i v rámci prestižní soutěže Czech Press Photo, kde v roce 2008 získal třetí cenu. V minulém roce na podzim představil na facebookových stránkách fotografický projekt s názvem Vysočina life & nature, kde prezentuje fotografie Vysočiny s přírodní tématikou.
facebook/vysocinalan/

POSEDLÍ (umění na venkově)
Nezávislá umělecká skupina systematicky se věnující popularizaci posedů.Umělecká skupina Posedlí vznikla na jaře roku 2010 v plzeňském baru Anděl, aby rozvířila poklidné vody Designbloku. Skupina milovníků designu se nadchla pro fenomén posedů, které jsou spojujícím motivem všech projektů. Pro jejich tvorbu je ale klíčová zejména posedlost, se kterou se pouštějí na tenký led mezi uměním a běžnými věcmi.
členové: Jaroslav Mašek, Hana Mašková, Šimon Matějovský, Martin Štěpanovský, Barbora Vaverková
www.posedli.cz

RURARTMAP A KRAVÍN (umění na venkově)
RurArtMap se zaměřuje na kulturu mimo hlavní centra, zejména na venkově. Zdánlivé okraje ukrývají pozoruhodná, širší veřejnosti skrytá místa, svébytně ovlivňující okolní prostředí. Tištěná mapa s programem na léto a podzim vytyčuje klikaté, trnité a blátivé cesty za uměním. Mapu vydávají Yo-yo a ArtMap. Spolek Yo-yo působí také v rezidenčním a kulturním centru Kravín Rural Arts /KRA/ v bývalém kravíně v Železných horách. RurArtMapu a KRAvín přijdou představit Lenka Dolanová a Michal Kindernay.
http://yo-yo-yo.org/

VENKOVANKY (bytová restaurace)
Dvě kamarádky Magda a Jitka z Nové Říše, které se radují z maličkostí, dobrého jídla a to vše rády spojují se skvělými lidmi do spousty vzpomínek a zajímavých příběhů u stolu na venkově. V roce 2015 proto založily bytovou restauraci Venkovanky a od té doby zvou ke stolu (doma na venkově) všechny, kdo se nebojí zažít a sníst něco nového a nečekaného.
venkovanky2015.blogspot.cz
Facebook/Venkovanky/

VOJTĚCH KODET (ornitologie/ochrana přírody)
Místopředseda České společnosti ornitologické a jednatel Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině. Vystudoval ekologii na Fakultě životního prostředí ČZU v Praze. Zabývá se ochranou přírody, zejména ptáků a významných lokalit na Vysočině. Specializuje se na zjišťování výskytu ptáků pomocí analýzy zvukových záznamníků.
www.prirodavysociny.cz

TOMÁŠ HLAVENKA (výtvarník)
Narodil se v roce 1977 v Brně, kde dodnes pracuje. Působí také v Lipnici u Dačic. V letech 1998 - 2004 studoval v ateliéru Environmentu na Fakultě výtvarných umění v Brně u Vladimíra Merty a Mariana Pally. Od roku 2008 zde působí jako asistent v ateliéru Malířství. Kromě tvorby na pomezí sochy a malby se věnuje i kurátorské práci (výstava Houby v Brně z roku 2012). S režisérem Pavlem Jiráskem spolupracoval na populárně naučném televizním 13ti dílném pořadu Na houby. Jeho tvroba působí odlehčeně a groteskně, čímž navazuje na spodní proudy v českém a evropském umění, které občas vyvěrají na povrch. Rozvíjejí se snad už od rudolfinské doby, aby se po létech či desetiletích útlumu zase znovu v jiné formě prosazovaly. U nás například v podobě dadaismu či poetismu.vol. 2.  "Made in Jihlava" 9. 6. 2016


Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava Pechakucha vol.2 Made in Jihlava
Autoř fotografií: Adam Hruška

ELIŠKA A VOJTĚCH BRTNIČTÍ (nový cirkus, fotografie)
(*1983)
Patří mezi elitu současného pohybového divadla. Jihlavská rodačka, která propojuje nový cirkus (především akrobacii na šálách nebo na hrazdě) s nečekanými tématy a specifickou metodou vyjadřování. Její kariéra je spojená s divadlem KD Mlejn v Praze. V dubnu v DIODu v rámci festivalu Fun Fatale uvedla svou poslední inscenaci Enola, která dle kritiky patří k tomu nejzajímavějšímu, co současné pohybové divadlo u nás nabízí.
www.mlejn.cz

HANA DOČKALOVÁ (animace)
(*1984)
Prošla studiem výtvarky na Pedf UK. Ve vlastních projektech experimentovala na poli filmové animace a galerijní edukace, díky čemuž se jí podařilo před sedmi roky připojit k týmu Aeroškoly, kde i nyní působí jako lektorka filmové animace. Multimediální projekty na hranici výtvarného umění a filmu ji nakonec zavedly před pěti lety i do NG. V současné době zde pracuje jako koordinátorka a lektorka doprovodných programů. Především se věnuje zprostředkování moderního a současného umění dětskému publiku.
www.aeroskola.cz

JITKA PALICH FUČÍKOVÁ (věda/nádorová imunologie)
(*1983)
Výzkumné práci v oblasti nádorové imunologie se věnuje posledních 10 let po dokončení studia farmacie na UK. V roce 2012 obhájila disertační práci a po skončení doktorského studia působí jako výzkumný pracovník a pedagog na 2. Lékařské fakultě UK a biotechnologické firmě Sotio. Ve své vědecké práci se věnuje převážně možnostem využití imunitního systému v léčbě nádorových onemocnění. Je autorkou více než 30 vědeckých publikací v zahraniční i domácí literatuře a nositelkou několika vědeckých ocenění. Dlouhodobě působila v zahraničních laboratořích, zejména v „Ludwig Institute for Cancer Research“ v Austrálii a v „Centre de Recherche des Cordeliers“ v Paříži, s těmito vědeckými skupinami dále spolupracuje na řadě výzkumných projektů.
www.sotio.com

PETRA HLAVÁČKOVÁ (2D3D /šperky,objekty)
2D3D (zal. 2010)
„Optický klam a geometrická hra jsou naši přátelé, architektura je naše studna. Linky a plochy krájíme na malé kousky, strouháme prostor a přidáváme samy sebe… s láskou…“ Studio 2D3D vzniklo v Praze v roce 2010 jako kratochvíle a ventil přetlaku při práci architekta. Věnuje se tvorbě šperku, drobných objektů i prostorových instalací a stojí za ním 3 dámy - Petra Hlaváčková, Martina Bílková a Lucie Dubová.
www.2d-3d.cz

LUKÁŠ HOLUB (Mjölk architekti)
(*1977)
V roce 2008 vzniklo v Liberci nad česko-švédským slovníkem architektonické studio Mjölk architekti. Lukáš Holub se k bývalým spolužákům přidal o dva roky později po ukončení studia na liberecké Fakultě umění a architektury. Po několika letech se z bláznivého klukovského snu stala uznávaná architektonická kancelář. Jejich architekturu nejlépe charakterizuje severská koncepční jednoduchost, materiálová pravdivost a mladická rozvernost. Spolupracují nejen se soukromými investory, ale i s městy a obcemi. Organizují filmový festival Kino Liberec a sérii běžeckých závodů Divočina. Široké portfolio projektů doplňují učením na liberecké Fakultě architektury a účastí na českých i zahraničních workshopech a přednáškách.
www.mjolk.cz

MAREK HOVORKA (Dokument Ji.hlava)
(*1980)
Bílá čára – trychtýř – vlajky v ulicích – festivalová architektura ve městě – nikdy nebylo líp! – živé kino - myslet filmem – doc.dream – snít dá práci – kino dukla - dobrá úroda – diod - věčnost a věcnost – centrum dokumentárního filmu - Ji.hlava 20!
„Taková už je kinematografie, že je vždy dokumentární.“ Alain Resnais, francouzský filmový režisér
www.dokument-festival.cz

MICHAL KONÍČEK (sociologie/průzkum trhu)
(*1981)
Narodil se a studoval v Jihlavě, posléze vystudoval sociologii. V současné době žije střídavě ve Velké Británii a Malajsii. Pracuje pro firmy a instituce z různých oborů po celém světě, pro které zpracovává sociologické a marketingové studie. Zaměřuje se zejména na analýzu a následnou vizualizaci dat. Je vázán mlčenlivostí, takže těžko říct, co nám o sobě a své práci prozradí.

LUKÁŠ VEVERKA (motion designer, režisér)
(*1982)
Režisér a motion designér. S jeho prací se můžete setkat v televizi, v kině i na internetu. Je autorem vizuálu a znělek ČT4 Sport. Je také podepsán pod trailery a grafiku filmů jako Řachanda nebo Já, Olga Hepnarová. V současnosti připravuje celovečerní sci-fi film Overview. V Jihlavě studoval střední školu a dodnes tvoří vizuál a propagaci pro jihlavskou Galerii Půda. Za svoji práci je oceňován jak v Čechách (Zlatá pecka), tak v zahraničí (Promax BDA).
parasite.cz

JANA VRÁNA (tanečnice, choreografka)
(*1985)
Jana se narodila v Jihlavě, kde od svých 5 let působila v reprezentaci ČR v akrobatickém Rock ´n´ Rollu. Je mnohonásobná mistryně ČR a absolutní vítěz Světového poháru v juniorech. Poté absolvovala divadelní tvorbu a taneční techniku na Konzervatoři Duncan Centre v Praze. Ve svých uměleckých aktivitách se soustředí především na vlastní produkci, kde kombinuje tanec s novými médii a rozvíjí tak rozmanité možnosti moderního tanečního projevu. Aktuálně hraje své autorské představení Clean Cut a Electra v Nod/Roxy. Dále se podílí se na novocirkusovém projektu Loser(s), spolupracuje s raperem a výtvarníkem Vladimírem 518 na projektu Spam. Sólově vystupuje v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu v režii Daniela Špinara, dále pak v inscenacích divadla bratří Formanů Obludárium, Čarokraj, Kráska a zvíře (ND) a Roberta Wilsona Káťa Kabanová (ND).
www.janavrana.com

ALENA VYKULILOVÁ (fotografie)
(*1953)
Fotografka, která vstoupila do povědomí odborné i laické veřejnosti především snímky z lékařského prostředí. Věnuje se ovšem i reportážní fotografii a volné tvrobě. Její snímky nechyběly na Národních přehlídkách fotografie v Olomouci, ať již v kategorii do 25 let, či později, kdy se stala jednou ze šesti členek pravděpodobně jediné ženské skupiny na světě pod názvem FEMINA (Šplíchalová, Perglová, Hamplová, Dušková, Černíková, Matějková). Ke vzniku výmluvného a rozsáhlého souboru z nemocničního prostředí Aleně Vykulilové napomohla ponejprv vlastní hospitalizace. Nemocniční atmosféru však autorka neopustila ani později a navštěvovala nemocnici i nadále. Absolvovala studium nultého ročníku u profesora Jána Šmoka na FAMU, stejně tak kurzy v pražském Planetáriu (prof. R. Skopec, ak. malíř Z. Virt, prof. J. Schlemmer, J. Trojan a další). Její práce je zastoupená v řadě sbírek a je součástí řady mezinárodních i českých fotografických publikací. Pravidelně vystavuje po celém světě.vol. 1.  "Domácí  vs  Domácí"


2. 4. 2016

Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí Pechakucha vol.1 Domácí vs Domácí
Autoři fotografií: Adam Hruška, Tomáš Blažek

Na PKN vol 1. vystupovali:

GALERIE PŮDA (2002)
Galerie Půda je netradiční a neformální galerijní prostor rustikálního charakteru s bílou cihlovou zdí a trámy u stropu. Ideálním východiskem je výstava koncipovaná přímo „na míru“ galerie. Ve svém programu se galerie zaměřuje především na současné české mladé umělce s inovativním přístupem v různých polohách současné vizuální kultury.
www.facebook.com/galeriepuda/

EVA ŘEZNÍČKOVÁ (1957)
Je autorkou obřadního medového pečiva. Svojí tvorbou navazuje na tradiční lidové řemeslo – perníkářství. Pro její činnost je charakteristické dokonalé zpracování těsta, používání klasických motivů, osobitý výtvarný projev vycházející z mimořádně tenké linky a užití výhradně bílého dekoru. Její perníčky jsou dokladem lidské šikovnosti, lásky k tradici a tvůrčí činnosti. Vystavuje u nás i v zahraničí.

DĚTSKÝ LESNÍ KLUB HÁJENKA (2011)
Dětský lesní klub Hájenka vznikl jako spolek "Děti a stromy" z iniciativy rodičů. Dnes je to prostor s přírodní zahradou u bukových lesů ve Zborné u Jihlavy. Klub je členem Asociace lesních mateřských škol a pracuje na principech lesních školek, ale využívá zázemí domu bývalé Hájovny. Určen je pro děti od 3 do 6 let, 5 dní v týdnu. S dětmi jsme za každého počasí venku, bavíme se zážitkovými hrami, využíváme přírodní zahradu, les jako nekonečné hřiště. Do našeho programu patří rituály, písničky, rozdělávání ohně, péče o zvířata, pohádky, divadlo, zdravá strava, pravidelné slavnosti s celou rodinou a ještě mnohem víc.
www.hajenkazborna.cz
www.lesnims.cz

TOMÁŠ BLAŽEK (1972)
Původně vystudovaný strojní technolog se už přes dvacet let živí jako regionální novinář a fotograf. Je autorem webového projektu Lidé z Vysočiny. V jeho fotografické volné tvorbě se zaměřuje na portréty lidí v interakci s okolním světem. Své objekty se snaží zachytit v jejich emocionální a mentální nahotě - v okamžicích, kdy je člověk sám sebou a přestává hrát jakékoli role.
www.facebook.com/humansofhighlands

PIO SQUAD (1998)
Kapela, která je neodmyslitelně spjatá s Jihlavou, již od konce devadesátých let čeří zaběhnuté vody rapu. Mají za sebou celou řadu domácích i zahraničních projektů, tři studiová alba a nespočet singlů a spoluprací i mimo hranice svého žánru. V loňském roce se po delší době ticha vrátili s humanitární podporou vzdělávání dětí z bangladéšského slumu Čalantika a opět nabourali strnulou představu o profilu raperů v Čechách. Na letošní rok ohlásili vydání nového alba.
www.piosquad.cz/

UNArchitekti (2007)
Potkali se při studiu na ČVUT. Ona byla intelektuálka z „velkého“ města, on sportovec z maloměsta. Oba ale měli stejný hudební vkus. Po absolutoriu vyrazili na zkušenou do Amsterdamu. Poté pracovali pár let v Praze a v roce 2007 založili vlastní architektonický atelier a později i rodinu:-) Jako velcí fandové MFDF v Jihlavě se v roce 2011 vracejí do jejího rodného města, kde nyní žijí i pracují. Kromě soukromých zakázek zde pro veřejnost organizují „Den architektury“.
www.facebook.com/unarchitekti
unarchitekti.cz/

JÍDLO MÍSTO ZBRANÍ (2009)
Volné seskupení lidí, kteří vaří a rozdávají jídlo zdarma všem bez rozdílu. Po celém světě fungují stovky podobných dobrovolných skupin. Ta jihlavská vznikla v roce 2009 a v současnosti má 15 členů a členek. Nekončíme pouze u rozdávání jídla, našimi principy jsou solidarita, nezávislost, veganství a antimilitarismus.
food-not-bombs.cz/

JAKUB TOMÁŠ (1982)
Malíř a pedagog vystudoval na AVU v Praze pod vedením prof.Vladimíra Kokolii a prof. Jiřího Sopka. V současnosti se věnuje pedagogické práci na SUPŚ V Heleníně a vystavuje jak v Čechách, tak v zahraničí. Je spoluautorem netypické výzdoby hospody Mikulka v Jihlavě. V současnosti jsou jeho práce k vidění na výstavě Hanka a Linda v pražské Galerii Vyšehrad.
jakubtomas.blogspot.sk/

URBAN SENSE (2010)
Urban Sense je mezinárodní sportovní tým, který se věnuje parkouru a akrobacii. Společně se prezentují veřejnosti skrze videa a živé show. Vedle toho se tým věnuje i trenérské činnosti - v Jihlavě se s nimi můžete potkat v rámci tréninků Urban Sense Academy v Sokole. Dále připravují víkendové akce zejména pro děti a mládež. Jejich videa patří k nejsledovanějším parkourovým videím v celosvětovém kontextu.
www.urbansense.cz/
www.youtube.com/user/UrbanSenseTeam

DIVADLO TEJP & COMPANY (2003)
Volné sdružení spřízněných duší okolo herce a performera Jakuba Škrdly pracuje na projektech, které mají charakter pohybového divadla, klauniády a cirkusových výstupů. Inspirují se loutkovým divadlem, cirkusem, výtvarnými kinetickými objekty, postupy animovaného filmu, němé filmové grotesky apod. Na letošní léto chystají speciální site-specific projekt na staré plovárně v Jihlavě.
www.facebook.com/divadlo.tejp.3